Wiadomości

Policjant z Aleksandrowa w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 21.10.2019

Policjant z aleksandrowskiej „drogówki”, w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę "osobówki". Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Policjant z Aleksandrowa, podczas podróży prywatnym samochodem, zauważył kierującego volkswagenem, który jechał „zygzakiem”. Styl jego jazdy wskazywał, iż może on być pod wpływem alkoholu. Kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, zdarzyło mu się nawet zjechać z jezdni na pobocze.

Policjant, aby nie dopuścić do tragedii na drodze zdecydował się zatrzymać mężczyznę. Powiadomił również o zaistniałej sytuacji dyżurnego aleksandrowskiej komendy. Przybyły na miejsce patrol, podczas kontroli alkomatem, potwierdził, iż mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu!
Teraz, 33-latkowi za jazdę „na podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że jazda po pijanemu stanowi ogromne zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego, każdy z nas ma obywatelski obowiązek nie dopuścić do zaistnienia sytuacji, gdy osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę. Taki fakt należy niezwłocznie zgłosić na policję.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony