Wiadomości

Potrzebował paliwa, więc włamał się do ciężarówki

Data publikacji 21.10.2019

Złodziej paliwa wpadł w ręce włocławskich policjantów, krótko po popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna włamał się do zbiornika z olejem napędowym w zaparkowanej ciężarówce. W trakcie czynności okazało się, iż to nie pierwsze tego typu przestępstwo 37-latka. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek (18.10.19) tuż po północy na komendę we Włocławku zadzwonił zaniepokojony kierowca, który poinformował o kradzieży paliwa z ciężarówki zaparkowanej w miejscowości Józefowo. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol, który w drodze na zdarzenie dostrzegł mężczyznę idącego poboczem, trzymającego w ręku różne przedmioty. Na widok radiowozu przechodzień zaczął nerwowo się rozglądać, po czym odrzucił wszystko co miał i zaczął uciekać. Po kilkunastu metrach został jednak zatrzymany i obezwładniony.

Policjanci wyczuli od niego bardzo silną woń oleju napędowego. Całe ubranie miał przesiąknięte charakterystyczną, ropopochodną cieczą. Po krótkiej rozmowie zatrzymany przyznał się do kradzieży paliwa z ciężarówki, zaparkowanej nieopodal. Oświadczył, że odrzuconymi przedmiotami były bańka z paliwem i metalowy klucz, za pomocą którego dostał się do wnętrza zbiornika. 

Policjanci udali się wraz z nim na miejsce zgłoszenia interwencji. W rozmowie z kierowcą ustalili, że ze zbiornika ciężarówki zniknęło ok. 250 l oleju napędowego. Pod samochodem widoczna była olbrzymia plama paliwa, a nieopodal leżały inne puste bańki. 

Zatrzymany złodziej oświadczył policjantom, że potrzebował trochę paliwa i postanowił zdobyć je w nielegalny sposób. Straty, które wyrządził oszacowano na ponad 1000 zł. 

Po przewiezieniu do komendy wyszło na jaw, że 37-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Ponadto, w trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że mieszkaniec powiatu kutnowskiego jest recydywistą. Oznacza to, że czeka go surowsza kara.

37-latek będzie odpowiadał przed sądem za kradzież z włamaniem do zbiornika paliwa ciężarówki, w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony