Wiadomości

Areszt za posiadanie i uprawę narkotyków

Data publikacji 22.10.2019

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, wspólnie z policjantami ze Żnina, zatrzymali 23-latka, u którego zabezpieczyli sporą ilość narkotyków. Funkcjonariusze zebrali niezbite dowody na to, że mężczyzna uprawiał też marihuanę. Podejrzany odpowie teraz za trzy przestępstwa. Decyzją sądu trafił tymczasowo do aresztu na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy uzyskali informację, że 23-letni mieszkaniec Żnina może być zamieszany w narkotykowy proceder. Policjanci ustalili też, że w czwartkowe popołudnie (17.10.19) będzie on przejeżdżał przez miasto. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas kontroli okazało się, że 23-latek kierował autem pod wpływem środków odurzających. To dało podstawę do przeszukania jego miejsca zamieszkania.

Policjanci weszli tam wspólnie z kryminalnymi ze Żnina. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli mniej lub bardziej przesuszone konopie, których w sumie było blisko 2 kg. 23-latek został zatrzymany.
W toku prowadzonych czynności kryminalni dowiedli też, że mężczyzna uprawiał też marihuanę. 

Następnego dnia (18.10.19) w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty. 23-latek odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, ale także kierowania w stanie po użyciu środków odurzających. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę  (19.10.19) sąd zadecydował, że najbliższe 2 miesiące podejrzany spędzi tymczasowo w areszcie. 
 

Autor: opracowano na podstawie info asp. szt. Artura Kędzierskiego
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony