Wiadomości

Włamywacz wpadł na gorącym uczynku

Data publikacji 23.10.2019

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza. 32-latek sforsował drzwi do piwnicy w bloku przy ul. Kościuszki. Z wnętrza chciał zabrać sprzęt komputerowy i elektroniczny, które już przygotował do wyniesienia. Przestępcze plany pokrzyżowali mu policjanci.

W poniedziałek (21.10.19) około 22:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który najprawdopodobniej próbuje włamać się do piwnicy w bloku przy ul. Kościuszki. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili weszli do piwnicy. Zauważyli tam mężczyznę, który na ich widok rzucił się do ucieczki. Włamywacz zdążył  wybiec przed klatkę bloku, ale ostatecznie wpadł w ręce funkcjonariuszy.

Okazało się, że 32-latek sforsował drzwi jednej z piwnic i chciał zabrać z niej sprzęt komputerowy, a także elektroniczny warty kilkaset złotych, które już przygotował do wyniesienia. Przestępcze plany pokrzyżowali mu policjanci. Mężczyzna trafił prosto do celi. Złodziej już usłyszał zarzuty włamania. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony