Wiadomości

Patrol "drogówki" zabezpieczył nielegalny tytoń

Data publikacji 24.10.2019

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali 46-latka podejrzanego o naruszenie przepisów karno-skarbowych. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Mundurowi znaleźli w jego samochodzie worki z nielegalnym tytoniem.

Do zdarzenia doszło we wtorek (22.10.2019) przed południem przy ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Tam patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli audi. W trakcie sprawdzania policjanci wyczuli wydobywający się z auta zapach tytoniu. Co więcej, kierujący zachowywał się nerwowo i nie potrafił logicznie odpowiadać na zadawane pytania. Nie bez powodu.

W bagażniku funkcjonariusze ujawnili cztery worki tytoniu. Policjanci zabezpieczyli około 60 kg nielegalnej krajanki. 46-letni kierowca został zatrzymany i dowieziony do komisariatu w Fordonie. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 30 tysięcy złotych.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony