Wiadomości

Areszt dla wielokrotnego włamywacza

Data publikacji 28.10.2019

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 33–latek podejrzany o szereg włamań i kradzieży na terenie powiatu aleksandrowskiego. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po tym jak wyniósł z drogerii kosmetyki. Był już wielokrotnie zatrzymywany i za każdym razem wracał na drogę przestępstwa. W związku z recydywą grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Ciechocińscy policjanci zatrzymali 33-latka kilka godzin po kradzieży, której dokonał w jednej z drogerii. Jego łupem padły tym razem różnego rodzaju kosmetyki o wartości ponad 1 600 złotych.

Kilka dni wcześniej ten sam mężczyzna był zatrzymany po kradzieży laptopa. Przedstawiono mu wtedy zarzuty dotyczące włamań i innych kradzieży.  33–latek ponownie wykazał lekceważący stosunek do prawa. 

W piątek (25.10.19) aleksandrowscy policjanci i prokurator wnioskowali do Sądu Rejonowego w Aleksandrowie Kujawskim o tymczasowe aresztowanie 33–latka, który jest wielokrotnym recydywistą. Sąd przychylił się i zadecydował, że 3 najblizsze miesiące spędzi za kratami. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony