WIADOMOŚCI

Podsumowanie akcji „ZNICZ 2019” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 04.11.2019

Wczoraj późnym wieczorem policjanci zakończyli działania „ZNICZ 2019”. Funkcjonariusze przez cztery dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

Działania "ZNICZ 2019" w całej Polsce trwały od czwartku (31.10.19) do niedzieli (3.11.19) do 22.00. Był to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, Straż Miejską, Gminną oraz funkcjonariuszy ITD. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień.

W tegorocznej akcji "ZNICZ 2019" wzięło udział 3 464 policjantów oraz 230 funkcjonariuszy innych służb. Niestety, od 31 października do 3 listopada na drogach naszego województwa odnotowano 13 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 59 kierowców, którzy do auta wsiedli wcześniej spożywając alkohol.

Działania „ZNICZ” to czas intensywnej pracy i zaangażowania wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powoduje, że kierowcy zachowują się rozsądniej, a piesi mogą czuć się bezpieczniej. Obopulne zrozumienie i wyrozumiałość sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

 

Podsumowanie akcji "Znicz" w powiecie aleksandrowskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie radziejowskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie inowrocławskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie świeckim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie włocławskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie nakielskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie toruńskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie bydgoskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie mogileńskim

Podsumowanie akcji „Znicz ” w powiecie sępoleńskim

Podsumowanie akcji "Znicz" w powiecie żnińskim

 

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
  • policjant obserwuje teren cmentarza
  • policjantki patrolują teren cmentarza
  • Policjanci stoją przy radiowozie, który  zaparkowany jest przy cmentarzu
  • Widok z samolotu na cmentarz
  • Widok z samolotu na cmentarz
  • Widok z samolotu na cmentarz
Ładowanie odtwarzacza...