Numer alarmowy 112 nie służy do zabawy - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Numer alarmowy 112 nie służy do zabawy

Data publikacji 04.11.2019

Numer alarmowy 112 służy niesieniu pomocy i ratowaniu życia. Inaczej potraktowali to połączenie dwaj mężczyźni czyniąc sobie z niego zabawę. Szybko zostali namierzeni przez inowrocławskich policjantów i sprawa znalazła swój finał w sądzie. Dwaj "żartownisie" poniosą konsekwencje finansowe.

Kilka dni temu decyzją inowrocławskiego sądu został wydany wyrok nakazowy dotyczący dwóch mieszkańców Inowrocławia w wieku 18 i 19 lat. To, co zrobili zasługuje na krytykę i niech będzie nauką dla tych, którzy chcieliby zażartować w podobny sposób.W lipcu tego roku, w godzinach wieczornych, dwóch kolegów wymyśliło sobie zabawę z numerem 112. Powiadomili Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy o tym, że jest potrzebna pomoc medyczna jakiejś osobie, co było kłamstwem. Mężczyźni dzwoniąc śmiali się, a nawet śpiewali do słuchawki, blokując numer alarmowy.

Inowrocławscy policjanci szybko namierzyli dwóch "żartownisiów". Usłyszeli oni zarzuty wykroczenia. Sąd ukarał obu mężczyzn grzywną, a w związku z tym, że ich działanie spowodowało blokowanie numeru alarmowego, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego, również nawiązką na rzecz centrum.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska