Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Data publikacji 05.11.2019

Policjanci z Włocławka krótko po zdarzeniu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli w Parku Łokietka we Włocławku na przechodnia i ukradli mu torbę z zawartością. Starszy już usłyszał zarzut związany z rozbojem, a jego młodszym kompanem zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w sobotę (02.11.2019) około godziny 20 w Parku Łokietka we Włocławku. Z relacji poszkodowanego wynikało, że chwilę wcześniej został napadnięty przez dwóch mężczyzn w kapturach, którzy za pomocą siły zabrali mu torbę z portfelem i pieniędzmi. Natychmiast wysłani mundurowi ustalili rysopis sprawców, a także zabezpieczyli pozostawiony portfel z różnymi dokumentami, który mógł wypaść jednemu ze sprawców. Podczas sprawdzania okolicznych ulic policjanci zauważyli przed jednym ze sklepów przy ulicy Chmielnej czterech mężczyzn. Dwóch z nich odpowiadało podanemu przez poszkodowanego rysopisowi i mundurowi zatrzymali ich do wyjaśnienia sprawy. Po przewiezieniu do komendy okazało się, że obaj są nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 16-latka 0,9 promila alkoholu, a 18-latek miał ponad 0,8 promila. Dodatkowo przy zatrzymanych mundurowi ujawnili część skradzionych pieniędzy. Starszy trafił do policyjnego aresztu, a nieletni został osadzony w policyjnej izbie dziecka. Jak się okazało znaleziony na miejscu zdarzenia portfel należał do młodszego z nich.

W poniedziałek (04.11.2019) śledczy doprowadzili 18-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Za to przestępstwo może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Natomiast w sprawie nieletniego materiały trafiły do sądu rodzinnego, który na podstawie przekazanego materiału dowodowego umieścił 16-latka w schronisku dla nieletnich. 

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony