Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowych

Data publikacji 06.11.2019

Chełmińscy policjanci przedstawili zarzuty 56-latkowi, który dwukrotnie okradł jeden z miejscowych sklepów drogeryjnych. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec Grudziądza odpowie przed sądem.

W połowie października, chełmińscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży, do której doszło kilka dni wcześniej na terenie jednego z miejscowych sklepów drogeryjnych. Łupem amatora cudzego mienia padły wtedy szczoteczki  do zębów, warte kilkaset złotych.
W związku z otrzymanym zgłoszeniem, miejscowi kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży mienia. Zebrane przez nich informacje, doprowadziły do 56-letniego mieszkańca Grudziądza, który jak się później okazało, w kwietniu br. ukradł maszynki i perfumy z tego samego sklepu. Mężczyzna spowodował wtedy straty na ponad 900 złotych.

Wczoraj (05.11.19) na podstawie zebranego materiału dowodowego, 56-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Zgodnie z Kodeksem karnym, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jeżeli przestępstwo popełnione zostało w okresie tzw. recydywy, sąd może wymierzyć karę nawet do 7,5 roku więzienia.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak