Zatrzymani na gorącym uczynku przez brodnickich dzielnicowych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani na gorącym uczynku przez brodnickich dzielnicowych

Data publikacji 07.11.2019

Zarzut zniszczenia mienia oraz wyłudzenia usługi hotelowej usłyszało dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego, których dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku. Jeden z nich usłyszał dodatkowy zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (5.11.19) krótko przed 10.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rytebłota ktoś włamał się do domku letniskowego i znajduje się w jego wnętrzu. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol dzielnicowych, którzy znajdowali się najbliżej miejsca zdarzenia. Gdy policjanci dojeżdżali na miejsce zauważyli uciekającego mężczyznę. Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka i wraz z nim pojechali do domku, gdzie miało dojść do włamania. Jak się okazało wewnątrz znajdował się 19-letni kompan zatrzymanego oraz 18-letnia dziewczyna. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Dodatkowo w samochodzie należącym do jednego z zatrzymanych dzielnicowi znaleźli niewielką ilość narkotyków. Jak ustalili mundurowi mężczyźni w domku letniskowym koczowali kilka dni, a ostatniej nocy dołączyła do nich dziewczyna. Ponadto wcześniej wyłudzili również dwie doby hotelowe na terenie powiatu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, wyłudzenia usługi hotelowej, a 19-latek dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska