Wiadomości

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 15.11.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego województwa działania "NURD". Ta prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej są narażeni na utratę zdrowia czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi. Zachęcamy przy tej okazji do noszenia odblasków, zwłaszcza teraz w ten jesienno-zimowy czas.

Wczoraj (14.11.19) w ramach działań krajowych na terenie naszego województwa policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział 330 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 369 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 7 wykroczeń kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

                                                                                                                     

Działania „NURD” na drogach pow. radziejowskiego

Działania „NURD” na drogach pow. aleksandrowskiego

Działania „NURD” na drogach pow. nakielskiego

Działania „NURD” na drogach pow. żnińskiego

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant RD prowadzi kontrole w pobliżu przejścia dla pieszych
  • Policjant RD kontroluje kierowcę busa
  • Policjant RD i strażnik gminny rozmawiają z młodzieńcem, któremu podarowali kamizelkę
  • Policjant RD i strażnik gminny rozmawiają z rowerzystką i prezentują kamizelkę odblaskową
  • Policjant RD i strażnik gminny rozmawiają z rowerzystą, który zakłada kamizelkę odblaskową
  • Policjant RD i strażnik gminny rozmawiają z pieszą i prezentują jej kamizelkę odblaskową
Powrót na górę strony