Wiadomości

Brodnicki policjant w czasie prywatnej podróży przez powiat bełchatowski zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 15.11.2019

Brodnicki policjant, będąc w podróży z rodziną, na terenie powiatu bełchatowskiego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna uderzył w auto policjanta, po czym zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz zatrzymał sprawcę i przekazał go w ręce policjantów z komendy w Bełchatowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (14.11.19) na terenie powiatu bełchatowskiego. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, podróżując prywatnie z rodziną, został poszkodowany w kolizji drogowej. Kierujący mercedesem zajechał drogę policjantowi i doprowadził do zderzenia z jego autem. Sprawca, po całym zdarzeniu, odjechał z miejsca nie zatrzymując się.

Policjant ruszył za nim, a gdy obaj zatrzymali się na czerwonym świetle sygnalizacji funkcjonariusz wykorzystał moment podbiegł do kierowcy, okazał legitymację służbową i kazał zjechać na parking. Mężczyzna uczynił to. Podczas rozmowy ze sprawcą policjant wyczuł od niego alkohol. Funkcjonariusz wyjął kluczyki ze stacyjki jego auta i wezwał na miejsce policjantów z Bełchatowa. Sprawca dwukrotnie próbował oddalić się z miejsca, gdzie oczekiwano na patrol policjantów.

Jak się okazało 26-letni kierujący mercedesem był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Wkrótce poniesie konsekwencje swojego postępowania.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony