Wiadomości

Poszukiwany przez Interpol wpadł w ręce policjantów po kolizji

Data publikacji 15.11.2019

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka, podczas wykonywania czynności związanych z kolizją, zatrzymali 46-letniego obcokrajowca. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Interpol. O jego losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (14.11.19) dyżurny włocławskich policjantów otrzymał informację, że w gm. Lubanie samochód osobowy uderzył w nasyp ziemny pod wiaduktem. Patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce ustalił, że chevroletem podróżowało 5 osób. 24-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał z trasy i uderzył w nasyp pod wiaduktem. 

Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie oraz za spowodowanie kolizji został ukarany mandatami karnymi.

W trakcie dalszego legitymowania wyszło na jaw, że jeden z pasażerów podaje nieprawdziwe dane. Funkcjonariusze ustalili jednak właściwe imię i nazwisko mężczyzny. 46-letni obcokrajowiec chciał wprowadzić policjantów w błąd, gdyż był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podejrzewany jest o dokonanie przestępstw przeciwko mieniu. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu, gdzie będzie rozpatrywana kwestia jego ekstradycji.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony