Wiadomości

ĆWICZENIA EGIDA - 19

Data publikacji 18.11.2019

W niedzielę (17.11.19 r.) w komendzie w Wąbrzeźnie odbyły się ćwiczenia dla osób posiadających przydział mobilizacyjny do jednostek policji. Zgodnie z przyjętymi założeniami do komendy stawiło się 20 mężczyzn, mieszkańców Wąbrzeźna.

Od godz. 7:00 powołani przez Wojskową Komendę Uzupełnień, stawiali się w komendzie policji w Wąbrzeźnie, aby przejść szkolenie na wypadek stanu zagrożenia bezpieczeństwa kraju lub wojny. Ćwiczenia miały na celu przekazanie uczestnikom wiedzy na temat ich roli w przypadku ogłoszenia mobilizacji obronnej oraz zapoznania z podstawowymi zasadami i przepisami funkcjonowania policji.

W ćwiczeniach udział brał przedstawiciel WKU oraz obserwatorzy z KWP Bydgoszcz, KMP Grudziądz i KPP Aleksandrów Kujawski. Każdy z uczestników po przejściu punktów ewidencyjnych, kontrolnych czy medycznych, informowany był o jego zadaniach, umundurowaniu i uzbrojeniu.

Wszystkich przybyłych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Wąbrzeźnie insp. Mirosław Joppek, rozpoczynając tym samym zaplanowane szkolenia.

Dzień przebiegł pod znakiem wykładów z zakresu podstaw prawnych funkcjonowania policji, zasadach ochrony informacji niejawnych czy bezpieczeństwa i higieny pracy. Poza teorią odbyły się również zajęcia z technik i taktyk interwencji, pierwszej pomocy przedmedycznej czy budowy i obsługi broni przeprowadzone przez polcjantów.

Ćwiczenia zakończył również Komendant insp. Mirosław Joppek, dziękując powołanym mieszkańcom Wąbrzeźna za profesjonalne i w pełni zdyscyplinowane podejście, co pozwoliło na szybkie i sprawne przeprowadzenie ćwiczeń. Każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie o odbyciu lokalnego doskonalenia w jednostce organizacyjnej Policji przewidzianej do militaryzacji.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • mężczyzna stoi przy biurku za którym siedzi policjant
  • mężczyzna siedzi za biurkiem
  • mężczyzna siedzi przy biurku i mierzy ciśnienie krwi
  • kilkunastu mężczyzn stoi w dwuszeregu przed policjantem
  • mężczyźni siedzą w ławkach i słuchają wykładu
  • mężczyzna podnosi nogę i atakuje nią drugiego mężczyznę
  • policjant uczy mężczyznę masażu serca
  • policjant prowadzi wykład na sali
  • policjant wręcza dokumenty mężczyźnie
Powrót na górę strony