Wiadomości

Policjant na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 19.11.2019

Policjant z golubsko-dobrzyńskiej ,,drogówki” przebywający na urlopie zatrzymał 34-latka, który pod wpływem narkotyków kierował osobowym fordem. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W czwartek (14.11.2019) około godz. 16.00 uwagę golubsko-dobrzyńskiego policjanta przebywającego na urlopie i podróżującego prywatnym autem drogą DK15  z Torunia w stronę Kowalewa Pomorskiego, zwrócił podróżujący przed nim w tym samym kierunku kierujący osobowym fordem. Auto poruszało się całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników drogi. Policjant "drogówki’, natychmiast podjął czynności służbowe, informując o tym dyżurnego jednostki. Funkcjonariusz jadąc cały czas za fordem, informował skierowany do pomocy patrol zespołu ruchu drogowego o swoim położeniu. W efekcie kierujący fordem został zatrzymany na terenie posesji prywatnej w gminie Golub-Dobrzyń. Mundurowi mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków, przy użyciu analizatora do badania zawartości substancji narkotycznych w organizmie, poddali kierowcę badaniu na zawartość substancji narkotycznych. Urządzenie od razu wykazało, że 34-latek jest pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo okazało się, że posiadał on przy sobie amfetaminę w ilości ponad 6,5 grama. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz 34-latek, który był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji narkotycznych, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za posiadanie nielegalnej substancji, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony