Wiadomości

Kontrola drogowa zakończona zarzutami posiadania narkotyków

Data publikacji 20.11.2019

Włocławscy policjanci zatrzymali w poniedziałek dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Mieszkańcy powiatu lipnowskiego „wpadli” w trakcie kontroli drogowej, podczas której mundurowi znaleźli w ich pojeździe znaczną ilość środków odurzających. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek (18.11.2019) w godzinach wieczornych patrol ruchu drogowego z Włocławka zatrzymał do kontroli volkswagena wjeżdżającego na autostradę. Zarówno kierujący jak i pasażer zachowywali się nienaturalnie, bardzo nerwowo. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości „siedzącego za kółkiem” oraz dokumenty obu mężczyzn. Nie mieli do nich żadnych zastrzeżeń, jednakże ich wątpliwości wzbudził stan ciągłego zdenerwowania u kontrolowanych osób. 
Policjanci postanowili więc sprawdzić samochód i podróżujących nim mężczyzn. Szybko okazało się, co było przyczyną ich zaniepokojenia i nienaturalnego zachowania. W bagażu należącym do kierującego 36-latka funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt woreczków poporcjowanej amfetaminy, natomiast przy siedzącym z boku 30-latku kilka „działek” tego samego narkotyku.
Obaj mieszkańcy powiatu lipnowskiego zostali zatrzymani i przesłuchani. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 80 gramów amfetaminy znalezionej w pojeździe. 
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty od mundurowych. 30-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 36-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyzna musi się stawiać w komendzie 3 razy w tygodniu do momentu zakończenia czynności.

 

Autor: st. sierż Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony