Wiadomości

Targi Pracy Offerty 2019

W dniu 21.11.2019 r. odbyły się największe w regionie Targi Pracy Oferty 2019, które są organizowane przez bydgoskie uczelnie: Collegium Medicum UMK, KPSW, UKW, UTP, WSG i WSB w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy – tzw. Porozumienie Bydgoskich Biur Karier.

Była to 14 edycja wydarzenia, które ma miejsce w Bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka.

Celem inicjatywy jest zmniejszenie dystansu między osobami poszukującymi pracy, a pracodawcami. W tym roku aż 104 wystawców przedstawiało swoje oferty zatrudnienia. Poszukiwani byli inżynierowie czy osoby
z wykształceniem technicznym, magazynierzy, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, osoby do działów marketingu, opiekunowie osób starszych czy też grup zorganizowanych, pracownicy produkcji, a także operatorzy maszyn. Wśród wystawców było stanowisko Służby Cywilnej.

Odwiedzający halę Łuczniczki mieli okazję skorzystać ze wskazówek ekspertów w zakresie rekrutacji, doradców kariery w strefie konsultacyjnej, dowiedzieć się jak założyć i rozwinąć własną firmę. Dostępne były zajęcia z kreowania profesjonalnego wizerunku w sieci, bezpłatne zdjęcie do CV, a nawet wizażystka udzielała porad jak wykonać delikatny makijaż.

Wśród wystawców znalazła się Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Stoisko targowe naszej firmy budziło duże zainteresowanie. Podchodzili do nas zarówno uczniowie szkół podstawowych, średnich czy studenci, jak i osoby które marzą o pracy w Policji, lecz mają pewne wątpliwości czy spełniają określone kryteria. Udzielaliśmy informacji na temat tego jakie warunki należy spełniać, aby zostać policjantem, a także jak przebiega procedura doboru do służby w Policji. Zainteresowanym wręczaliśmy kwestionariusze osobowe, profile kandydata oraz pamiątki z logo KWP w Bydgoszczy.

Hala Immobile Łuczniczka tętniła życiem, a zwiedzający z pewnością mogli znaleźć ciekawe oferty zatrudnienia. Tegoroczne Targi Pracy Oferty zbiegły się w czasie ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości.

Autor: Joanna Wysocka Wydział Kadr i Szkolenia KWP Bydgoszcz
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

  • policjant i dwie kobiety stoją przy policyjnym stanowisku
  • policjant i dwie kobiety pozują do zdjęcia
  • interesanci stoją przy policyjnym stanowisku z ofertą pracy
  • interesanci stoją przy policyjnym stanowisku z ofertą pracy
  • interesanci stoją przy policyjnym stanowisku z ofertą pracy
Powrót na górę strony