WIADOMOŚCI

Podziękowania za zabezpieczenie XIII Bydgoskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości

Data publikacji 22.11.2019

11 listopada 2019 roku na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego odbył się „XIII Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości”. Nad bezpiecznym przejazdem uczestników czuwali bydgoscy policjanci. Dzisiaj (22.11.2019) otrzymali za to podziękowania.

Rajd został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, Starostę Powiatu Bydgoskiego Wojciecha Porzycha oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska. Około 500 rowerzystów ubranych w biało-czerwone barwy pokonało trasę, która liczyła około 111 km i przebiegała przez 12 miejsc Pamięci Narodowej położonych na terenie powiatu bydgoskiego i miasta Bydgoszczy. Uczestnicy podczas przejazdu oddali hołd poległym poprzez zapalenie w miejscach pamięci specjalnie przygotowanych na tą okazję zniczy. Rowerzyści uczestniczyli również w mszy świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele  pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim.                                       

O bezpieczeństwo rajdu niepodległościowego kolejny rok z rzędu zadbali policjanci Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Policjanci eskortowali rowerzystów na całej trasie przejazdu, zwracając szczególną uwagę na zabezpieczenie wszystkich skrzyżowań i miejsc niebezpiecznych, aby bezpiecznie doprowadzić peleton do celu. Meta rajdu znajdowała się w Bydgoszczy na Starym Rynku  przy Pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, gdzie nastąpiło rozwinięcie 101 metrowej flagi Polski, wręczenie medali pamiątkowych oraz odśpiewanie hymnu Polski. Zabezpieczenie „XIII Bydgoskiego Rajdu Niepodległości” przebiegło bez zakłóceń, było bezpiecznie i biało – czerwono.

Dzisiaj (22.11.2019) Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Witold Markiewicz oraz policjanci zabezpieczający rajd niepodległościowy odebrali z rąk Pana Zbigniewa Wiśniewskiego – organizatora a zarazem prezesa Klubu Turystyki Rowerowej „Rowerowa Brzoza”, podziękowania za profesjonalne zabezpieczenie wydarzenia.       

(Zdjęcia z trasy rajdu dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Rowerowa Brzoza)                                                                                                    

 • Uroczysta chwila podziękowań w KMP w Bydgoszczy. Nagrodzeni policjanci trzymają pamiątkowe tabliczki.
 • Pamiątkowe tabliczki dla policjantów.
 • I Zastępca KMP w Bydgoszczy odbiera podziękowania.
 • Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy odbiera podziękowania.
 • Policjant Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy odbiera podziękowania.
 • Drugi z policjantów Wydziału Prewencji odbiera podziękowania.
 • Medal dla uczestników rajdu.
 • Policjanci podczas zabezpieczenia rajdu.
 • Uczestnicy rajdu podczas przejazdu.
 • Uczestnicy rajdu podczas przejazdu.
 • Uczestnicy rajdu trzymają 101-metrową flagę Polski na Starym Rynku w Bydgoszczy.
 • Naczelnik Wydziału Prewencji odbiera podziękowania od organizatorów po zakończeniu rajdu na Starym Rynku w Bydgoszczy.