Wiadomości

Zarzuty dla sprawców pobicia 30-latka we Włocławku

Data publikacji 25.11.2019

Włocławscy policjanci zatrzymali dwóch z trzech sprawców, którzy bez powodu zaatakowali przechodzącego ulicą Kujawską we Włocławku mężczyznę. W wyniku pobicia 30-latek został zabrany do szpitala. Sprawcy w wieku 22 i 27-lat usłyszeli już w prokuraturze zarzuty chuligańskiego pobicia poszkodowanego, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (20.11.2019) po godzinie 14 przy ulicy Kujawskiej we Włocławku. Dyżurny został powiadomiony o leżącym mężczyźnie przed klatką jednego z bloków. Wysłany patrol na miejscu zastał załogę ratownictwa medycznego, która udzielała pomocy 30-letniemu mieszkańcowi Włocławka. Natomiast mundurowi ustalili, że do idącej pary podeszło trzech mężczyzn i bez żadnego powodu zaatakowali mężczyznę zadając mu ciosy rękami i nogami oraz uderzając kijem po całym ciele. Po ataku sprawcy uciekli pozostawiając leżącego mężczyznę. Poszkodowany został zabrany do szpitala, natomiast kryminalni pracując nad sprawą ustalili personalia trzech mężczyzn. 

W czwartek (21.11.2019) dwóch z nich zostało zatrzymanych i doprowadzonych do komendy, gdzie trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału w sprawie pobicia śledczy przedstawili 22 i 27-latkom w piątek (22.11.2019) zarzut wspólnego i w porozumieniu pobicia na tle chuligańskim mężczyzny. Jak ustalili kryminalni atak był bez powodu. Decyzją prokuratora wobec młodszego zastosowano policyjny dozór. Za tak negatywne zachowanie może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni dalej pracują nad sprawą i kwestą czasu jest zatrzymanie ostatniego z nich, który również odpowie za swoje zachowanie.

 

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony