Wiadomości

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w Grodztwie

Data publikacji 26.11.2019

Kruszwicka policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku drogowego w m. Grodztwo. Zginęła 51-letnia kobieta. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 29-letni kierowca samochodu dostawczego.

Kilka dni temu (22.11) około godz. 8.00 na terenie miejscowości Grodztwo, na poboczu drogi, zostały ujawnione zwłoki kobiety. Policjanci podejrzewali, że 51-letnia mieszkanka gm. Kruszwica mogła zostać potrącona przez jakiś pojazd. Krótko potem, patrol ruchu drogowego w Kruszwicy zatrzymał do kontroli samochód dostawczy. Policjanci stwierdzili przy samochodzie zewnętrzne uszkodzenia. Z uwagi na to, że obie sytuacje mogły wiązać się ze sobą, 29-letni kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia. Na podstawie zebranych przez policję ustaleń i materiałów dowodowych, w sobotę (23.11) mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i oddalenia się z miejsca wypadku.  Zarówno policjanci jak i oskarżyciel wnioskowali o tymczasowe aresztowanie dla zatrzymanego.
Podejrzany został doprowadzony do sądu, który zdecydował, że mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Musi też wpłacić poręczenie majątkowe i ma zakaz opuszczania kraju. Za wypadek ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony