Wiadomości

Podziękowania za ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 27.11.2019

Trzech z czterech świadków, którzy wykazali się postawą godną naśladowania spotkali się z pełniącym obowiązki Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny. Mężczyzna odebrał z rąk kom. Michała Gosch list z podziękowaniami i gratulacjami. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.

Pełniący obowiązki Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny kom. Michał Gosch spotkał się ze świadkami, którzy przyczynili się do zatrzymania pijanego kierowcy. Policjant podziękował oraz pogratulował godnej i wzorowej postawy. Podkreślił również jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. W podziękowaniu za właściwe zachowanie przekazał bydgoszczanom list z podziękowaniami od Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofa Stefaniaka.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia wieczorem w Prądocinie, wówczas dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o pijanym kierującym. Ze zgłoszenia wynikało, że został zatrzymany kierowca citroena, który jest pod wpływem alkoholu. W rejon działek jednorodzinnych został wysłany patrol. Policjanci po przybyciu na miejsce przejęli pijanego mężczyznę.

Z relacji świadków wynikało, że 56-latek podczas cofania pojazdem uderzył w ogrodzenie posesji. Od mężczyzny była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu. Jazdę udaremnili mu świadkowie, którzy nie dopuścili, aby odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Alkotest wykazał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Okazało się też, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, auto nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny auta za uszkodzenia.

Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony