Wiadomości

Sobotnie działania "Trzeźwy kierujący" - podsumowanie

Data publikacji 02.12.2019

W minioną sobotę w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 16 435 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 23 kierujących „na podwójnym gazie”.

W sobotę (30.11.19) w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 6.00 do 9.00 oraz od 18.00 do 21.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 184 policjantów ruchu drogowego i 84 funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 16 435 kierujących spośród których 18 nie powinno wsiadać "za kółko". Znalazło się również 5 cyklistów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy i 40 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje są organizowane cyklicznie i nadal będą kontynuowane. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

 

Działania "Trzeźwy kierujący" w powiecie aleksandrowskim

Działania "Trzeźwy kierujący" w powiecie radziejowskim

Działania "Trzeźwy kierujący" w powiecie nakielskim

Działania "Trzeźwy kierujący" w powiecie inowrocławskim

Działania "Trzeźwy kierujący" w powiecie żnińskim

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Dwa radiowozy stojące o poranku na skrzyżowaniu
  • Policjant RD prowadzi kontrole trzeźwości
  • Policjantka RD kontroluje trzeźwość kierowcy renault
  • Jeden z policjantów RD podchodzi do kierowcy suzuki, a drugi do następnego auta
  • Kierujący vw dmucha w AlcoBlow
  • Na pierwszym planie policjant RD podaje AlcoBlow kierowcy, a w tle inny funkcjonariusz kontroluje kierowcę poprzedzającego auta
Powrót na górę strony