Wiadomości

Podsumowanie „NURD” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 05.12.2019

Wczoraj na kujawsko-pomorskich drogach policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, bo to oni właśnie mają najmniejsze szanse w konfrontacji z pojazdem mechanicznym. Pamiętajmy o odblaskach, zwłaszcza w ten jesienno-zimowy czas, dzięki nim naprawdę jesteśmy widoczni!!!

Wczoraj (4.12.19) w ramach działań krajowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział 313 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 425 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 8 wykroczeń kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, takie działania prowadzone są cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

                                                                                                                  

"NURD" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

"NURD" w powiecie grudziądzkim

"NURD" w powiecie włocławskim

"NURD" w powiecie żnińskim

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony