Wiadomości

Z nielegalną bronią i amunicją "w kieszeni"

Policjant wydziału kryminalnego w Wąbrzeźnie zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Kiedy funkcjonariusz chciał wylegitymować 40-latka, ten zaczął stawiać opór. Jak się później okazało, miał ku temu poważne powody.

Policjant wydziału krymialnego w Wąbrzeźnie w ubiegłym tygodniu (4.12.19) zwrócił uwagę na mężczyznę, który nie był mieszkańcem powiatu, a znany był już ze swojej kryminalnej przeszłości. Funkcjonariusz postanowił go skontrolować. Jak się później okazało, nie bez powodu mieszkaniec powiatu grudziądzkiego chciał za wszelką cenę tego uniknąć. Policjanci ujawnili przy nim nóż, broń palną z magazynkiem i ostrą amunicją. Mężczyzna został zatrzymany, po czym trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne sztuki amunicji, pałki teleskopowe oraz kominiarki.

Na wniosek prokuratora podejrzany 40-latek został objęty policyjnym dozorem, ma zakaz opuszczania kraju oraz zobowiązany został do poręczenia majątkowego w kwocie 40 000 zł.

Za nielegalne posiadanie broni grozi mu do 8 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony