Wiadomości

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności grozi za usiłowanie zabójstwa. Taki zarzut usłyszał 25-letni mieszkaniec Inowrocławia, którego zatrzymali inowrocławscy policjanci. Sprawca podejrzany jest o kilkukrotne ugodzenie nożem napotkanego mężczyzny.

Kilka dni temu (8.12.19) w godzinach popołudniowych w Inowrocławiu przy ul. Laubitza doszło do ulicznej sprzeczki między dwoma mężczyznami. Jeden z nich drugiego ugodził kilkakrotnie nożem, powodując obrażenia ciała. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. 

Powiadomieni o przestępstwie policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Tego samego dnia wieczorem, na jednej z ulic, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego wyglądem podejrzewanemu i podczas dynamicznej akcji zatrzymali go. Sprawdzili też pobliski teren i znaleźli nóż, którym posłużył się sprawca. Zatrzymany nietrzeźwy 25-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu wczoraj (10.12.19) zarzutów usiłowania zabójstwa i spowodowania u ofiary uszczerbku na zdrowiu. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został doprowadzony do oskarżyciela i sądu, gdzie rozpatrzony został wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony