Policyjne kamery obserwowały kierowców na rondzie Toruńskim - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policyjne kamery obserwowały kierowców na rondzie Toruńskim

Data publikacji 14.12.2019

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali ruch pojazdów na rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Nie obyło się bez mandatów.

Wczoraj (13.12.2019) przed południem przez dwie godziny w rejonie ronda Toruńskiego w Bydgoszczy, policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Policyjne kamery obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Mundurowi zatrzymywali niezdyscyplinowanych kierowców i rozliczali za popełnione wykroczenie.

W trakcie działań policjanci ujawnili ośmiu kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Przypomnijmy, że za niestosowanie się do czerwonego sygnału świetlnego nadawanego przez sygnalizator grozi grzywna w wysokości od 300 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Policjant może też odstąpić od ukarania mandatem karnym i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.  

Bydgoscy policjanci cyklicznie organizują tego typu działania.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...