Wiadomości

Areszt i dozór za wymuszenie rozbójnicze i narkotyki

Data publikacji 17.12.2019

Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25 lat podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. W mieszkaniu młodszego z nich funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g marihuany. Toruński sąd już zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 25-latka. Młodszy z nich, do czasu zakończenia postępowania, będzie objęty policyjnym dozorem.

W sobotę (14.12.19) przed południem do policjantów z toruńskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, by opowiedzieć co mu się przytrafiło. Do zdarzenia doszło około 7:00 tego samego dnia. Mężczyzna wysiadł z autobusu na przystanku przy ul. Poznańskiej w Toruniu. Gdy wysiadał z autobusu został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Jeden z napastników wyrwał mu z ręki telefon komórkowy i uciekł. Drugi natomiast przewrócił mężczyznę na ziemię. Pokrzywdzony, w obawie o swoje bezpieczeństwo, uciekł nie doznając żadnych obrażeń fizycznych.

Kryminalni z toruńskiej komendy, którzy już od momentu przyjęcia zawiadomienia intensywnie włączyli się w rozwikłanie tej sprawy uzyskali dokładny rysopis sprawców. Jeden z napastników miał na tyle charakterystyczne cechy, że policjanci skojarzyli jego dane personalne. To dało również podstawę do ustalenia tożsamości drugiego napastnika. Okazało się, że i tym razem wiedza i rozpoznanie kryminalnych przyniosły oczekiwany skutek.

Policjanci zatrzymali 19 i 25-latka kilka godzin po zgłoszeniu. Dodatkowo, w mieszkaniu młodszego z nich funkcjonariusze znaleźli woreczki i pojemnik z zielonym suszem. Wstępne testy wykazały, że było w nich w sumie ponad 50 g marihuany. Napastnicy trafili prosto do policyjnej celi. Już usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu. 19-latek odpowie również za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. 

Sąd na wniosek organów ścigania aresztował starszego z nich na najbliższe trzy miesiące. To recydywista, więc może mu grozić do 15 lat więzienia. Wobec 19-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Jemu za przestępstwa, których się dopuścił grozi 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony