Wiadomości

Ukrywał się ale już trafił do zakładu karnego

Mieszkaniec Lipna ukrywał się przed policją, bo w związku z popełnionymi przez niego czynami lipnowski sąd wydał na niego 2 nakazy doprowadzenia do zakładu karnego. Kryminalni ustalili gdzie aktualnie przebywa mężczyzna. 27-latek już odbywa zasądzoną karę.

Na polecenie sądu policjanci poszukiwali mieszkańca Lipna w związku z wydanymi na niego nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Karę więzienia mężczyzna otrzymał za kradzież oraz za zniszczenie mienia. 
W październiku zeszłego roku idąc ul. Piłsudskiego uszkodził lampiony ustawione przy restauracji. W marcu tego roku okradł sklep przy ul. 3 Maja w Lipnie. Oba te czyny zarejestrowane zostały na monitoringu.
W zeszłym tygodniu kryminalnym udało się ustalić gdzie może przebywać poszukiwany 27-latek. Gdy w piątek (13.12.2019) zjawili się pod ustalonym adresem mimo wezwań nie otwarto drzwi. Z ustaleń wynikało jednak, że mężczyzna jest w środku. Policjanci wyłamali zamek i weszli do mieszkania. Ich ustalenia potwierdziły się i po wejściu do środka zatrzymali poszukiwanego. 
Mieszkaniec Lipna za wymienione wyżej przestępstwa został osadzony w zakładzie karnym. Za kradzież i uszkodzenie mienia ma w sumie do odbycia karę 45 dni pozbawienia wolności.
 

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony