Wiadomości

Nagrodzona reakcja

Mieszkaniec Inowrocławia wykazał się postawą, która wpłynęła na bezpieczeństwo na drodze. Przekonany, że w samochodzie jest nietrzeźwy kierowca zaalarmował policję. Otrzymał za to podziękowanie od Komendanta inowrocławskiej policji.

Dziś (23.12) do komendy policji w Inowrocławiu został zaproszono młodego mężczyznę, który od Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu insp. Marcina Ratajczaka otrzymał list gratulacyjny i symboliczną statuetkę, na której wygrawerowano napis: „W podziękowaniu za właściwą postawę na rzecz bezpieczeństwa”.

Wizyta ta miała związek z wydarzeniem, do którego doszło w listopadzie tego roku. Wówczas to w jednym z barów na terenie miasta przebywał pewien klient, który pił alkohol. Następnie po wyjściu wsiadł do samochodu i ruszył. Świadkiem takiego zachowania był mężczyzna, który powiadomił policję. Pojechał za kierowcą za Inowrocław. Opel jechał szybko, całą szerokością drogi. Gdy dotarł do niewielkiej miejscowości wjechał na teren posesji. W tym momencie interweniowali policjanci powiadomieni o całej sytuacji. Na miejscu zastali 20-letniego mężczyznę, który podczas kontroli stanu trzeźwości miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Sprawa dla niego skończyła się zarzutami przestępstwa kierowania pojazdem po alkoholu.

Reagujmy, gdy widzimy podobne sytuacje. Wystarczy przecież jeden telefon na numer alarmowy. Takie zgłoszenie poprawia bezpieczeństwo na drodze i może uratować czyjeś życie.

Zgłaszającemu, młodemu mieszkańcowi Inowrocławia należą się słowa podziękowania i pochwały.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony