Wiadomości

Dzielnicowy przy łamaniu się opłatkiem z seniorami mówił o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 23.12.2019

Sierż. szt. Krzysztof Bratz, dzielnicowy z komisariatu w Białych Błotach, gościł w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne'a w Białych Błotach, gdzie wziął udział w spotkaniu wigilijnym koła seniora „Moc Serc”.

Spotkanie miało świąteczny charakter, jednak przy okazji wskazanym było przypomnienie seniorom, aby uważali oni na zagrożenia płynące w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Bezpieczeństwo seniorów jest tematem bardzo aktualnym i coraz szerzej poruszanym. Poprawa bezpieczeństwa seniorów wymaga nieustannej pracy, tak aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń dotyczących tej grupy społeczeństwa.

Dzielnicowy podczas pogadanki informował uczestników, jak nie paść ofiarą oszustów. Funkcjonująca od lat metoda "na wnuczka", w dalszym ciągu jest jednym z wielu możliwych sposobów na oszukanie seniorów. W związku z tym przytoczył podstawowe informacje oraz przestrzegł przed metodami i działaniem tego typu sprawców.

Seniorom przypomniano o zasadach ograniczonego zaufania wobec obcych osób oraz zachowania zdrowego rozsądku przy podejmowaniu decyzji w trakcie rozmów telefonicznych oraz bezpośrednich spotkań na rozmaite oferowane im „okazje” i produkty. Sierż. szt. Krzysztof Bratz przypomniał również o konieczności noszenia odblasków po zmierzchu, celem lepszego zapewnienia bezpieczeństwa podczas wieczornych spacerów.

W świątecznej atmosferze seniorzy wspólnie z funkcjonariuszem połamali się wigilijnym opłatkiem oraz złożyli życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Na końcu zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Autor: sierż. szt. Krzysztof Bratz/ KP Białe Błota
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.
  • Uczestnicy spotkania siedzący przy stole. Wśród nich policjant.
  • Seniorzy podczas łamania się opłatkiem.
  • Policjant podczas łamania się opłatkiem z uczestniczką spotkania.
  • Policjant podczas z\składania życzeń seniorce.
Powrót na górę strony