Wiadomości

Miał amfetaminę i kierował autem pod jej wpływem

Data publikacji 03.01.2020

22-letni kierowca bmw został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Białych Błot. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że mieszkaniec powiatu nakielskiego jechał autem po zażyciu amfetaminy, a także posiadał 18 gramów tego narkotyku.

Pierwszego dnia 2020 roku policjanci z komisariatu w Białych Błotach, na ulicy Wyczynowej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw mieszkańca powiatu nakielskiego. Już podczas sprawdzania dokumentów policjanci stwierdzili, że zachowanie mężczyzny jest nieadekwatne do sytuacji. 22-latek był bardzo nerwowy. Funkcjonariusze sprawdzili jego dokumenty oraz stan trzeźwości. Te były bez uwag. Chwilę później był już znany powód nerwowego zachowania kierowcy. Mężczyzna miał przy sobie kilka woreczków z białym proszkiem. Przeprowadzone wstępnie badanie wykazało, że jest to 18 gramów amfetaminy.

Następnie 22-latek został poddany badaniu na zawartość substancji zabronionych w organizmie. Również ten wynik był pozytywny dla amfetaminy. W związku z tym została mu pobrana w szpitalu krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymane mu zostało również prawo jazdy.

Mieszkaniec powiatu nakielskiego odpowie za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony