Dwa miesiące aresztu za posiadanie narkotyków, ale nie tylko - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dwa miesiące aresztu za posiadanie narkotyków, ale nie tylko

Data publikacji 08.01.2020

Policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu zatrzymali kolejną osobę związaną z przestępczością narkotykową. Tym razem w ręce policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego trafił 26-latek, który odpowie za posiadanie narkotyków, groźby karalne i naruszenie miru domowego. Sąd aresztował go na dwa miesiące.

Do zatrzymania 26-letniego bydgoszczanina doszło w miniony piątek (03.01.2020) tuż przed 13.00. Wówczas policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że mieszkaniec tej dzielnicy ma związek z narkotykami.

W jego  mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli woreczki strunowe z zawartością ponad 11 gramów amfetaminy, 14 gramów metaamfetaminy oraz 8 gramów kryształków. Wstępnie przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje zabronione są ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszystkie substancje trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Jednak już wtedy było wiadomo, że to nie jedyny czyn, za który odpowie. Policjanci udowodnili mu kolejne przestępstwa- groźby karalne i naruszenie miru domowego. 26-latek już usłyszał zarzuty. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wystąpili, za pośrednictwem prokuratora, do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na dwa miesiące.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjantka prowadzi zatrzymanego. W tle radiowozy policyjne.
  • Policjantka prowadzi zatrzymanego do prokuratury.
  • Zabezpieczone kryształki znajdujące się w papierze.
  • Kryształki w woreczku foliowym.
  • 5 woreczków z białym proszkiem.
  • 4 woreczki z białym proszkiem.