Wiadomości

328 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie radziejowskim w 2019 roku

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W minionym roku mieszkańcy powiatu radziejowskiego wskazali 328 punktów, które uważają za zagrożone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca stwarzające według nich problemy. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom np. gdzie nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp..

W 2019 roku w powiecie radziejowskim naniesionych na mapie zostało 328 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (106 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (92 zgłoszenia), nieprawidłowa infrastruktura (30 zgłoszeń), w szczególności dziurawe drogi oraz nieprawidłowe oznakowanie. Po sprawdzeniu przez policjantów, blisko połowa (149) zgłoszeń została potwierdzona i wyeliminowana. W przypadku sygnałów dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonaniu stosownych zmian.

Każde zgłoszenie jest dla policjantów cenne i wnikliwie sprawdzane. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców  policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony