Mundurowi z Barcina namierzyli włamywaczy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mundurowi z Barcina namierzyli włamywaczy

Data publikacji 10.01.2020

Barcińscy kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzanego o włamanie na terenie Piechcina. Doszło do niego w ubiegłym roku w okresie letnim. Jak się okazało włamywacz nie działał sam, a na sumieniu miał jeszcze inne przewinienia.

W ubiegłym roku w okresie wakacyjnym doszło do włamania na terenie Piechcina, pow. żniński. Łupem sprawcy padł wówczas kompresor olejowy o wartości 1 500 złotych. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali sprawcę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. W minioną środę (8.01.20) włamywacz został zatrzymany. 

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany włamał się również na początku stycznia do magazynu na terenie Żnina, z którego ukradł elementy maszyn piekarniczych wykonanych ze stali wysokogatunkowej. W tym przypadku pokrzywdzony poniósł stratę w wysokości 1000 złotych. Dalsze ustalenia mundurowych dowiodły, że mieszkaniec powiatu inowrocławskiego nie działał sam. W obu przypadkach pomagał mu 21-letni mieszkaniec gminy Barcin, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.  

Podejrzanym, za popełnione przestępstwa, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.