Spacerował w centrum Grudziądza z łupami w torbach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Spacerował w centrum Grudziądza z łupami w torbach

Data publikacji 13.01.2020

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 37-latka, który szedł przez centrum miasta ze skradzionymi dzień wcześniej łupami. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (10.01.20) około 12:00 na ul. Toruńskiej w Grudziądzu. Patrol kryminalnych zauważył idącego ulicą mężczyznę z torbami, z których wystawały produkty spożywcze. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie to, że policjanci wykonywali właśnie czynności do kradzieży z włamaniem, do której doszło dzień wcześniej. Nieznany wtedy sprawca ukradł m.in…. produkty spożywcze.

Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę i sprawdzić przenoszony przez niego bagaż. Jak się okazało, przeczucie ich nie myliło, gdyż wszystkie przedmioty jakie miał przy sobie 37-latek pochodziły właśnie z tego włamania. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które teraz trafi do prawowitego właściciela.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.