Po pijanemu na motorowerze z przekręconym licznikiem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Po pijanemu na motorowerze z przekręconym licznikiem

Data publikacji 13.01.2020

Obywatel przekazał szubińskim policjantom motorowerzystę, który pijany spowodował zdarzenie drogowe na krajowej „piątce”. Podczas wyjaśniania okoliczności zajścia mundurowi ujawnili nieprawidłowości we wskazaniach drogomierza. 50–letni kierowca ma się z czego tłumaczyć.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motorowerzysty wpłynęło na stanowisko kierowania szubińskiego komisariatu minionej soboty (11.01.20) po 23.00. Przypadkowy kierowca, jadąc drogą krajową nr 5 przez Szkocję, zauważył leżący na jezdni motorower, a w pobliżu niego mężczyznę. Od motorowerzysty wyraźnie czuć było alkohol, dlatego świadek natychmiast zaalarmował mundurowych i do czasu przybycia patrolu był na miejscu, aby „mieć na oku” sprawcę zdarzenia. 

Okazało się, że przekazany mundurowym kierowca motoroweru prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Kontrola stanu trzeźwości 50-latka wykazało, że w chwili zdarzenia miał on w organizmie półtora promila alkoholu. 

To jednak nie wszystko. Sprawdzając motorower w policyjnych systemach mundurowi ujawnili nieprawidłowości w kilometrach, jakie wskazywał drogomierz. Było ich o ponad 6,5 tysiąca mniej, niż podczas ostatniego przeglądu technicznego. 

Mieszkaniec szubińskiej gminy otrzymał mandat za spowodowanie zdarzenia drogowego i został przekazany pod opiekę rodzinie. Niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i będzie musiał wyjaśnić skąd pojawiły się rozbieżności w stanie drogomierza.