Poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 13.01.2020

Bydgoscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój. Na tym jednak nie koniec. Bydgoszczanin odpowie również za posiadanie narkotyków, które policjanci u niego znaleźli podczas zatrzymania.

Ponad trzy lata pozbawienia wolności ma do odbycia 40-latek z Bydgoszczy, którego poszukiwali bydgoscy policjanci na podstawie wydanego przez sąd listu gończego. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły dotrzeć do jego miejsca zamieszkania oraz pojazdu, którym się porusza mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązującego do września 2020 roku.

Kiedy funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres okazało się, że poszukiwany bydgoszczanin wychodził z bloku i kierował swoje kroki do auta. Na widok policjantów szybko wsiadł do pojazdu, zablokował drzwi i próbował odjechać uderzając w słup elergetyczny. To jednak nie przeszkodziło w jego zatrzymaniu. Jak się okazało 40-latek nie tylko chciał uniknąć „odsiadki”, ale również odpowiedzialności za przestępstwa narkotykowe. Mundurowi ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością 8 porcji MDMA oraz tzw. „działki” amfetaminy. To jednak nie wszystko, co policjanci u niego znaleźli. W wózku dziecięcym znajdującym się w użytkowanej przez niego piwnicy znajdowało się ponad 30 gramów MDMA. Wszystkie zabezpieczone substancje zostały wstępnie zbadane narkotesterem, co potwierdziło, że ich posiadanie jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

40-latek zanim trafił do zakładu karnego usłyszał zarzut dotyczący posiadania środków odurzających, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za złamanie sądowego zakazu dotyczącego prowadzenia pojazdów i spowodowanie kolizji.

  • Zabezpieczone narkotyki MDMA
  • MDMA i amfetamina
  • 8 zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością MDMA podczas ważenia na wadze elektronicznej
  • Policjant przeszukuje samochód zatrzymanego.
  • Uszkodzone auto należące do zatrzymanego.
  • Auto należące do zatrzymanego z widocznymi uszkodzeniami.