Podziękowania za obywatelską postawę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podziękowania za obywatelską postawę

Komendant Miejski Policji w Toruniu podziękował świadkowi, który wykazał się obywatelską postawą i doprowadził do ujęcia wandala. Pan Artur widząc jak młody człowiek wyrzuca hulajnogę elektryczną z mostu zatrzymał swój samochód i podążał za sprawcą. W efekcie 25-latek trafił w ręce mundurowych.

Dzisiaj (13.01) Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski podziękował świadkowi, który wykazał się obywatelską postawą i doprowadził do ujęcia wandala. Do tego zdarzenia doszło 17 listopada ubiegłego roku krótko przed godz. 21:00. Pan Artur jadąc mostem drogowym im. Piłsudskiego zauważył grupkę młodych mężczyzn próbujących korzystać z unieruchomionej (bez wykupienia usługi) hulajnogi elektrycznej. Kiedy ich mijał, usłyszał jak jeden z nich namawia drugiego do wyrzucenia hulajnogi do rzeki. Po chwili świadek zatrzymał się i zauważył, że hulajnoga  została wyrzucona do Wisły. 

Pan Artur zareagował i zapytał ich dlaczego to zrobili oraz wezwał na miejsce policję. Grupa słysząc rozmowę z dyspozytorem stała się wobec niego agresywna. Jeden z nich zaczął się odgrażać i ubliżać. Świadek szedł cały czas za mężczyznami w kierunku ulicy Kujawskiej, gdzie grupa się rozdzieliła. Pan Artur poszedł za mężczyzną, który wyrzucił hulajnogę. Sprawca w pewnym momencie zaatakował go  ruszając w jego kierunku chcąc go uderzyć, po czym próbował oddalić się z tego miejsca. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 25-latka. Mężczyzna przyznał się do winy. W tej sprawie pod koniec grudnia do sądu trafił akt oskarżenia. 25-latkowi może grozić do 5 lat więzienia. 
To dzięki takiej postawie, jaką zaprezentował pan Artur przestępca nie uniknie kary. Takie działania zasługują na szacunek i najwyższy podziw.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak