Wiadomości

Policjanci po raz kolejny przeszukiwali okolice Grążaw za zaginionym 77-letnim mieszkańcem Brodnicy

Data publikacji 14.01.2020

Brodniccy policjanci po raz kolejny sprawdzali okolice miejscowości Grążawy, miejsca gdzie ostatni raz widziany był zaginiony Bernard Wudziński. Do poszukiwań w minionym tygodniu dołączył pies tropiący specjalizujący się w odszukiwaniu ludzkich zwłok. Wszyscy, którzy znają miejsce pobytu 77-latka proszeni są o kontakt z policją.

Przypomnijmy: brodniccy policjanci prowadzą poszukiwania za zaginionym Bernardem Wudzińskim, zamieszkałym w Brodnicy na ul. K.Wielkiego 2/8. Mężczyzna 6 listopada ubiegłego roku, około 17.00 wyszedł z przychodni Novamed przy ul. Wyspiańskiego i na tej samej ulicy, wraz z członkiem rodziny, udał się do pobliskiej apteki. W trakcie, gdy krewny kupował medykamenty Bernard Wudziński czekał na zewnątrz budynku, po chwili oddalił się w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie powrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. 

Rysopis: 
wzrost ok. 170 cm, wygląd około 80 lat, włosy krótkie, ciemne, oczy piwne.

Mężczyzna ubrany był w kurtkę koloru ciemnobrązowego, ciemną czapkę z daszkiem, szalik w kratkę, spodnie ciemne, półbuty czarne. 77-letni mężczyzna miał ze sobą dowód osobisty, dokumentację medyczną w teczce, nie posiadał telefonu komórkowego. 

Policjanci od chwili przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny, sprawdzili dworce, przystanki, szpitale, a także nagrania z monitoringów. Poinformowali również sąsiednie jednostki Policji. W minionym tygodniu do poszukiwań dołączył pies tropiący specjalizujący się w wyszukiwaniu ludzkich zwłok. 

Funkcjonariusze wczorajszego, wczesnego ranka kolejny już raz przeczesywali teren, gdzie ostatni raz widziany był mężczyzna. Sprawdzone zostały rowy, pobocza, wąwozy, lasy, a także brzegi rzek i strumieni. Niestety nie przyniosło to rezultatu.  

Wszystkie osoby, które widziały opisanego mieszkańca Brodnicy lub znają miejsce pobytu mężczyzny proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod nr tel. 112, bądź bezpośrednio z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci na poszukiwaniach
  • Policjant z psem tropiącym
  • Policjant z psem na poszukiwaniach
Powrót na górę strony