Wiadomości

Podziękowania za profesjonalizm i postawę godną naśladowania

Pierwszy Zastępca Komendanta w Golubiu-Dobrzyniu podziękował młodemu mężczyźnie, którego obywatelska postawa być może zapobiegła tragedii. 22-latek, widząc nietrzeźwego kierującego zatrzymał go i udaremnił dalszą jazdę. Dziękując Komendant podkreślił profesjonalizm mężczyzny w chęci niesienia pomocy innym oraz postawę godną naśladowania dla całego społeczeństwa.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia ubiegłego roku około 2.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani we wskazane miejsce w Golubiu-Dobrzyniu policjanci zastali 22-letniego mieszkańca gminy, który przekazał im kierowcę osobowego forda. Badanie stanu trzeźwości 20-latka wykazało w jego organizmie prawie 2,30 promila alkoholu. W takim stanie mieszkaniec miasta prowadził pojazd, popełniając wykroczenia i stwarzając zagrożenie dla siebie, a także innych uczestników ruchu. Będący świadkiem zdarzenia mężczyzna natychmiast zareagował i o sytuacji powiadomił policję. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (16.01.20) Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu-Dobrzyniu mł. insp. Paweł Bartoszewski podziękował zgłaszającemu za profesjonalizm  i postawę godną naśladowania.

Pamiętajmy! Reagując w takich sytuacjach przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa i możemy zapobiec ewentualnej tragedii spowodowanej przez nieodpowiedzialnych ludzi.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony