Wiadomości

Zastrzelił jelenia, a nie powinien polować

Data publikacji 31.01.2020

Na karę 5 lat pozbawienia wolności naraził się 61-letni mężczyzna, któremu policjanci z Kruszwicy zarzucają przestępstwo z ustawy prawo łowieckie. Mężczyzna odpowie za samowolę łowiecką.

Zgłoszenie o ujawnieniu odstrzelonego jelenia wpłynęło do Komisariatu Policji w Kruszwicy, pow. inowrocławski, od jednego z obwodów hodowli zwierząt. Na terenie miejscowości Skotniki gmina Kruszwica został znaleziony zastrzelony jeleń.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy wiedzieli, że w tym czasie, w tym rejonie gminy, nie było zgłoszone żadne polowanie.  Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili osobę, która mogła mieć związek z odstrzałem zwierzyny.

Zebrane dowody pozwoliły też na zatrzymanie 61-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli też jego broń myśliwską. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, ponieważ posiadając wprawdzie uprawnienia myśliwego odstrzelił jelenia, będąc nieuprawnionym do polowania w tym obwodzie łowieckim. Za to bezmyślne zachowanie podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Strach pomyśleć, gdyby w rejonie leśnym tego dnia znaleźli się przypadkowo ludzie. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony