Wiadomości

Włamywacz wpadł na gorącym uczynku

Policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich, pow. inowrocławski, zatrzymali włamywacza w chwili, gdy wychodził z jednego z domów przez okno w kuchni, trzymając w ręku skradziony stamtąd zegar. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną środę (29.01.20) po południu patrol z posterunku w Złotnikach Kujawskich, pow. inowrocławski, pełnił służbe na terenie gminy. W pewnym momencie zobaczyli mężczyznę, który wychodził przez okno w kuchni jednego z domów, trzymając w ręku zegar. Z tej racji, że widok ten był dość niecodzienny mundurowi postanowili go zatrzymać. 

W trakcie wyjaśniania sprawy i zbierania dowodów policjanci ustalili, że mężczyzna po tym, jak wybił szybę okna w upatrzonym przez siebie domu, wszedł do środka i zabrał zabytkowy zegar. Łączne straty oszacowane zostały na 600 zł. 

Policjanci odzyskali skradzione mienie, a zatrzymanego umieścili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniemo grozi mu kara do 10 lat więzienia. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony