Wiadomości

Ukradł puszki z pieniędzmi na leczenie chorego dziecka

Data publikacji 31.01.2020

Brodnicki policjant zajmujący się wykroczeniami ustalił sprawcę kradzieży dwóch puszek z pieniędzmi, należących do jednej z fundacji, która zajmowała się zbiórką pieniędzy na leczenie dziecka z powiatu nowomiejskiego. 32-letni brodniczanin usłyszał dzisiaj zarzut kradzieży, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tys. zł.

Do zdarzenia doszło kilkanaście dni wcześniej, wtedy brodniccy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników dwóch lokali gastronomicznych o kradzieży puszek z pieniędzmi, należących do jednej z fundacji, które przeznaczone były na leczenie dziecka z powiatu nowomiejskiego.

Zgromadzony przez policjanta, tymi sprawami, materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży 32-letniemu brodniczaninowi. Ten sam mężczyzna usiłował ukraść kolejną puszkę, jednak ta była zabezpieczona łańcuchem. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kradzież cudzej rzeczy, której wartość nie przekracza 500 zł grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności, bądź grzywny do 5 tys. zł. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony