Wiadomości

Odpowiedzą za szereg przestępstw popełnionych na terenie powiatu chełmińskiego

Praca chełmińskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania czterech podejrzanych o szereg przestępstw, do których doszło w ostatnich miesiącach na terenie powiatu. Sprawcy odpowiedzą za kradzieże i włamania. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia, które niebawem wróci do właścicieli.

Na początku roku do komendy powitowej w Chełmnie zaczęły pływać zgłoszenia dotyczące kradzieży paliwa z pojazdów zaparkowanych w różnych miejscach na terenie powiatu,. 

Sprawą zajęli się kryminalni. Ich precyzyjna praca i analiza zebranego materiału, w pierwszej kolejności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch młodych mieszkańców Chełmna. Jak się okazało, 16 i 19-letni mężczyźni, kilkakrotnie włamali się do zbiorników w zaparkowanych autach, skąd skradli prawie 100 litrów paliwa, a także katalizatory. Dodatkowo z jednego z samochodów zginęło radio.

W toku postępowania okazało się, że w nielegalny proceder zamieszany był również 25-letni mieszkaniec Chełmna oraz 31-latek z powiatu grudziądzkiego. Ustaleni przez kryminalnych mężczyźni także zostali zatrzymani i nie uniknęli odpowiedzialności za swoje postępowanie. 

Mundurowi odzyskali znaczną część skradzionego mienia, które niebawem wróci do właścicieli. Policjanci zabezpieczyli także narzędzia, których sprawcy używali do kradzieży.

Za przestępstwa popełniane na przełomie grudnia i stycznia cała czwórka usłyszała już zarzuty. W sześciu przypadkach był to zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast w trzech zarzut samej kradzieży. W sprawie 16-latka materiały zostały przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Chełmnie w celu ich rozpatrzenia. Wobec pozostałych trzech osób prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. 

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do 10.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony