Wiadomości

Zarzuty nie tylko za pobicie przechodnia

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie przypadkowo napotkanego mężczyzny. Dodatkowo jeden z nich odpowie za uszkodzenie drzwi i posiadanie narkotyków. Mieszkańcy miasta usłyszeli już zarzuty. Teraz o wymiarze kary zadecyduje sąd.

W czwartek (30.01.20) policjanci z wydziału kryminalnego golubsko-dobrzyńskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który wraz z kompanem 14 stycznia w Golubiu-Dobrzyniu pobił przypadkowo napotkanego przechodnia, a następnie uszkodził drzwi wejściowe do sklepu, w którym zaatakowany szukał schronienia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwaj mężczyźni zaatakowali  go, kiedy ten szedł na zakupy. Napastnicy najpierw "obłożyli” go pięściami i skopali, a następnie jeden z mężczyzn uszkodził drzwi wejściowe do marketu, w którym pokrzywdzony szukał pomocy. 

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy, w miniony czwartek (30.01.20) zatrzymali 26-letniego prowodyra zdarzenia. W miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni dodatkowo znaleźli niewielkie ilości marihuany i amfetaminy. Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec miasta usłyszał zarzuty pobicia, uszkodzenia ciała i posiadania narkotyków.

Następnego dnia (31.01.20) kryminalni zatrzymali drugiego sprawcę pobicia. 30-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty pobicia. 

Teraz o wymiarze kary dla podejrzanych zadecyduje sąd. 

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony