WIADOMOŚCI

Pijany kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów uderzył w radiowóz

Data publikacji 03.02.2020

Policjanci z Lubienia Kujawskiego, pow. włocławski, zatrzymali w piątek wieczorem pijanego kierującego volkswagenem, który doprowadził do stłuczki z radiowozem. 26-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W piątek (31.01.20) po 19.00 patrol pełniący służbę na terenie Lubienia Kujawskiego, pow. włocławski, poinformował dyżurnego jednostki o niecodziennej sytuacji. Podczas przemieszczania się ul. Plac Wolności radiowóz został uderzony przez wyjeżdzającego z parkingu volkswagena. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale od mężczyzny siedzącego za kierownicą auta funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu.

Kontrola alkomatem wykazała, że kierujący miał 2 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za spowodowanie kolizji 26-letni mieszkaniec gm. Lubień Kujawski został ukarany mandatem karnym, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.