Wiadomości

Z premedytacją uszkodził zaparkowane na osiedlu samochody

Data publikacji 04.02.2020

Dzięki szybkiej reakcji świadków, włocławscy policjanci zatrzymali w niedzielę mężczyznę, który uszkadzał pojazdy na jednym z osiedli w mieście. 69-latek porysował karoserię aut i przyczepiał do nich obraźliwe naklejki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny poranek (2.02.20) oficer dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli starszy mężczyzna uszkodził kilka aut. We wskazanym miejscu oczekiwał już właściciel pojazdów i świadkowie zdarzenia. Wskazali oni mieszkańca pobliskich bloków, który miał zarysować pojazdy kluczami oraz uszkodzić je w inny sposób. W każdym z nich popsuciu uległy podobne elementy auta. Do porównywalnych sytuacji miało dojść także w styczniu, ale wówczas nikt nie zdecydował się zgłosić tego faktu oficjalnie.

Pojazdy, które zostały uszkodzone, nie były przypadkowe. Każdy z nich zaparkowany był w pobliżu koszy na odpady. Miejsca te nie były objęte zakazem i nie utrudniały przejazdu, ani dostępu do pojemników. Jednakże próbując przeciwdziałać takim zachowaniom, mężczyzna postanowił zareagować na swój sposób. Jak ustalili funkcjonariusze, niektóre z samochodów, oprócz uszkodzeń powłoki lakierniczej, miały przyczepione nieprzyzwoite i obraźliwe naklejki dotyczące parkowania pojazdów.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 69-latka i zabezpieczyli znalezione przy nim oraz w jego mieszkaniu opisywane nalepki. Mężczyzna posiadał także notatki z numerami rejestracyjnymi aut, wśród których znalazły się uszkodzone pojazdy.

Wczoraj (3.02.20) mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzuty uszkodzenia trzech samochodów o charakterze chuligańskim. Ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony