Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie toruńskim

Data publikacji 06.02.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie toruńskim w 2019 roku mieszkańcy oznaczyli blisko 1 900 takich punktów, które uważają za zagrożone. Wszystkie zgłoszenia zostały sprawdzone i zweryfikowane.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to system, dzięki któremu mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. KMZB jest policyjnym narzędziem do eliminowania negatywnych zachowań i problemów uciążliwych społecznie. Zaznaczenie na mapie danego zagrożenia wywołuje odpowiednią reakcję policji. Skutkuje to kontrolami patroli określonego miejsca. 

Wymiana informacji o różnego rodzaju problemach między mieszkańcami, a policją jest bardzo istotna i przynosi wymierne efekty.

W powiecie toruńskim w 2019 roku naniesionych na mapie zostało 1 877 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (662 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (442 zgłoszeń), spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem (233 zgłoszeń), używania środków odurzających (87 zgłoszeń) oraz grupowania się małoletnich (77 zgłoszenia). Wszystkie zgłoszenia zostały sprawdzone i zweryfikowane.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony