Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju

Barcińscy mundurowi doprowadzili wczoraj (05.02.20) do Sądu Rejonowego w Szubinie 27-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w zakładzie karnym. Przestępstwo, za które usłyszał zarzut jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.

Barcińscy kryminalni, w toku prowadzonych czynności, ustalili, że kilka dni wcześniej na terenie Łabiszyna doszło do rozboju. 27-letni mieszkaniec gminy kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, po czym zabrał jego portfel, w którym znajdowało się 200 złotych, dowód osobisty oraz karta płatnicza. Podejrzany, przy użyciu skradzionej karty, dokonał kilku płatności w sklepie. 

Mundurowi dotarli do pokrzywdzonego, który potwierdził, że doszło do takiego zdarzenia, jednak nie potrafił wskazać sprawcy. Policjanci przyjęli od niego stosowne zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania rozbójnika. Poczynione przez kryminalnych ustalenia doprowadziły do wytypowania podejrzanego, a w konsekwencji jego zatrzymania. W miejscu zamieszkania 27-latka kryminalni znaleźli skradzioną kartę płatniczą. Ponadto, wskazał on miejsce porzucenia portfela wraz z dokumentem tożsamości. 

Mieszkaniec gminy Łabiszyn usłyszał zarzut rozboju. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt. Śledczy ustalili, że w przeszłości mężczyzna był karany za tego typu przestępstwo.

Wczoraj (05.02.20) Sąd Rejonowy w Szubinie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że 3 najbliższe miesiące 27-latek spędzi za kratami. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska